Cover Up NPM/Natural permanent make-up by Mia Maix/.

Tento článok je venovaný všetkým poškodeným ženám po neprofesionálne prevedenom permanentnom make-upe,microblandingu a rôznych iných metódach tetovania tvárových oblastí /obočie,očné linky,pery/ a taktiež po starom type tetovania,ktoré pretrváva už pár rokov a nemizne,alebo oxiduje do rôznych nežidúcich farebných odtieňov.

Vďaka dnešným technikám a pokroku vo výrobe pigmentov v oblasti tetovania,už je možné vytvoriť naozaj prirodzený vzhľad permanentného make-upu.Ja svoju techniku ako už mnoho z vás pozná,nazývam NPM-Natural Permanent Make-up.

Už dávnejšie som sa v článku pre “Emma” vyjadrila k svojej technike tetovania,ale aj k rôznym iným metódam a na aké chyby si dávať pozor: https://emma.pluska.sk/krasna/profi-taterka-mia-maix-permanentnom-mejkape-tieto-chyby-pozor

Poďme ale k veci.

Ak sa vám predsa len stane,že výsledok vášho PM je príliš tmavý,nerovnomerný,hrubý,po rokoch zoxidovaný do zeleno modrých,alebo bordových,oranžových odtieňov,väčšinou je to chyba tatéra,alebo tatérky,kto vám PM vytvoril a to neodborným zachádzaním,neznalosťou v oblasti dermatológie ,nedostatočná prax,neumelecké cítenie,použitím nevhodných prípravkov,pigmentov-neznalosť v oblasti ich miešania,alebo sa jedná o starší typ PM spred viac rokov dozadu,keď ešte neboli také možnosti a znalosti ,aké máme dne.Samozrejme ovplyvniť výsledok PM môžete aj vy sami,ak nedodržíte pokyny starostlivosti o PM,ale aj iné faktory ako sú: nadmerné opalovanie na slnku,v soláriu,chemické a mechanické kozmetické úkony-(chemický oeeling,laserové ošetrenia,rôzne kozmetické prípravky aplikované aj na obočie,farbenie chĺpkov obočia hennou,alebo farbou na obočie,či na vlasy,kontraindikácie o ktorých neviete /alergie,choroby/,strava,vážne choroby a ich liečba chemo a podobnou terapiou…)Faktorov je naozaj mnoho.

Permanentný make-up časom bledne,ale len v prípade,že je vytvorený v prvej vrstve pokožky,samozrejme toto je správne a zdravý proces.Ak sa stane ,že je vpravený hlbšie a zároveň výsledok je neprirodzený ako som už spomínala,vo väčšine prípadov je možné pigment zjemniť,ako aj tvar a hrúbku tetovania.Technika pretetovania je však možná len v prípade dostatočných skúseností a po poznaní “histórie” opravovaného tetovania.Väčšinou postačia 2. sedenia/zákroky/ opakujúce sa po jednom mesiaci,niekedy sú potrebné 3. sedenia.

~Zákrok spočíva v pretetovaní PM tzv.”nude color”-pigmentu namiešaného na mieru k pokožke klientky v potrebnom pomere intenzity pigmentov a riedenia a následná korekcia požadovaným pigmentom a prípadnou zmenou tvaru tetovania.~

NEJEDNÁ SA O KLASICKÉ PRETETOVANIE TELOVOU FARBOU!

Zákrok spočíva v pretetovaní PM tzv.”nude color”-pigmentu namiešaného na mieru k pokožke klientky v potrebnom pomere intenzity pigmentov a riedenia a následná korekcia požadovaným pigmentom a prípadnou zmenou tvaru tetovania.Avšak nejedná sa len o pretetovanie pigmentom farby pokožky,ale aj o správnej hĺbke vpravenia pigmentu a následného odstránenia /laicky odlupnutia/ vrchnej vrstvy kože.Týmto zákrokom dôjde k poškodeniu oblasti pokožky kde je pigment vpravený,čím sa následne odstráni/odlupne a zároveň sa pokožka obnový-narastie nová zdravá vrstva kože.Výsledok je bledší pôvodný nežiaduci pigment,ktorý následne obnovým novým pigmentom podľa želania.Týmto spôsobom sa dajú vyhladiť aj jemné jazvičky ktoré vynikli pri neodbornom tetovani PM.

Na fotke pod článkom máte možnosť vidieť proces po dvoch mesiacoch-troch sedeniach.

Dve sedenia odstránenia vrchnej pokožky a zároveň pretetovania pigmentom vo farbe koži klientky a následné posledné tretie sedenie -úprava tvaru a a pigmentu podľa možnosti a želania.

Proces hojenia je rovnaký ako pri NPM.Pokožka po zákroku je jemne podráždená/podľa citlivosti koži klientky/ ,s jemným krvácaním,ktoré však ustúpi tesne po zákroku.Klientka je poučená o starostlivosti koži po zákroku.Postup je nutné si prečítať aj vo VOP NPM: https://www.miamaix.com/vop-2#/vopnatural-permanent-makeuptattoo

Premena -Cover Up je dočasná záležitosť,v rozpätí od 6.mes až 1. roku v závislosti od pokožky a rôznych faktorov.Postupne treba proces opakovať,často krát je to však už otázka jedného sedenia.Výsledok je rozhodne príjemnejší a efektnejší,ako ostať pri často krát zohavenom tetovaní,ktoré môže úplne negatívne meniť výraz tváre.

Jazvy a ich prekrytie tetovaním.

Na začiatok by som rada povedala,že jazvy sú podľa mňa často krát aj pekné…Záleží na nás a našom vnímaní seba,spomienok prečo a ako sa nám stali…Pokiaľ však so svojou jazvou máme nepríjemné spomienky a nevidíme sa s nimi pekní,ponúkam Vám možnosť, ako ich vymeniť za pekné tetovanie:)”

Existuje viac typov jaziev.Hypertrofické, atrofické a keloidné.

1.Hypertrofické jazvy vzniknú vtedy, keď dochádza k nadmernej tvorbe väzivového tkaniva. Tieto jazvy nepresahujú okraj rany, bývajú stvrdnuté a sfarbené do červena. Niekedy svrbia a môžu aj bolieť.

2. Atrofické jazvy naopak vyzerajú ako drobné vkleslinky alebo jamky a vznikajú napríklad po akné alebo oparoch. Tie sa väčšinou hoja dobre. Za drobné jazvičky môžeme tiež považovať strie. Nevznikajú na základe poranenia, ale jedná sa o popraskanie elastických vlákien v koži. Tieto druhy jaziev vznikajú v prípade, že dôjde rýchlo k veľkému zväčšeniu telesného povrchu. Koža sa týmto zmenám snaží prispôsobiť a keď už nestíha, praská. Strie sa objavujú napríklad u tehotných žien, pri rýchlom náraste váhy alebo pri rýchlom raste u detí.

3.Keloidná jazva. Jedná sa o plasticky vystupujúcu jazvu, ktorá presahuje okraje rany. Často býva hrubá, stvrdnutá a nepekne sfarbená do červena až fialova. Keloidné jazvy vznikajú najčastejšie po poraneniach, popáleninách a operáciách. Vznikajú totiž abnormálnym hojením rany.. Okrem estetických môžu robiť aj funkčné problémy, niekedy bývajú tiež bolestivé.

Z mojich skúseností a po konzultácií s chirurgom a dermatológom,je možné jazvu všetkých troch typov prekryť tetovaním.Treba však poznať svoju jazvu a to tak,že s ňou strávime jeden rok minimálne:).Ako sa hovorí,na všetko treba čas a jazva sa hojí minimálne jeden rok,pokiaľ sa ďalej nevyvýja negatívnym spôsobom /nerastie,nebolí,nieje podráždená…/,je možné ju prekryť vhodne vybratým tetovaním.Treba však mať na pamäti,že sa jedná o optické prekrytie-čiže “na oko” ju je možné zakryť ,ale nie na dotyk.

Je potrebné,aby tattoo artista mal dostatočné skúsenosti s poznaním kože a jej funkcie,ako aj skúsenosti s prekrývaním jaziev zoznámenie sa s pôvodom konkrétnej jazvy,príčinou vzniku,priebehom hojenia,zdravotný stav klienta,možné kontraindikácie,pretože sa naozaj nejedná o bežné tetovanie (samozrejme aj tu sú potrebné skúsenosti aj prax).

Je tu potrebná veľmi jemná technika práce!

Bolesť?Tetovanie cez jazvu nebolí o nič viac,ako bežné tetovanie,dokonca vo väčšine prípadov nebolí-jazva je necitlivá.Lokálne anestetiká ako krémy,gely,intradermálne prípravky atd..nie sú v tomto prípade absolútne pred tetovaním vhodné,práve naopak.Ja tvrdím,že ani pri tetovaní zdravej kože nie sú vhodné,pretože narúšajú charakter pokožky a tetovanie sa horšie vytvára a tiež hojí.Nakoľko dochádza občas až k nekróze/odumretiu/ pokožky v aplikovanom mieste a to je nebezpečný stav.

/Ak sa pýtate prečo sa potom používa lokálne anestetikum na tetovanie tváre /obočie,linky,pery,pehy atd../,je to preto,lebo na tvári je pokožka iného jemnejšieho charakteru a je potrebný časovo krátky /laicky povedané bezproblémový interval účinkovania cca 20-25 min./,aby sa pokožka znecitlivela a mohol sa vytvoriť požadovaný zákrok.Ten však trvá /mal by trvať/max.pol hodinu,aby bol vytvorený “zdravo” a nepoškodil pokožku a ,aby nevznikli nežiadúce účinky-krvácanie,chrasty,jazvy.../

Hojenie trvá ako pri bežnom tetovaní a tiež postup ošetrovania je rovnaký.Niekedy je potrebná korekcia,tá sa môže zrealizovať najskôr mesiac po tetovaní až neskôr-podľa potreby.

Toto sú základné informácie,na ktoré sa ma často pýtate.Konkrétnejšie samozrejme rada zodpoviem,osobne alebo na t.č. /wa,VI,sms/: 0903 755 552

V galérii pod článkom vidíte ukážku mojich prác-pred a po tetovaní jaziev.

..sú tí čo majú jazvy skryté za úsmevom a sú tí,čo majú jazvu skrytú pod tetovaním :)….

Vyberám si kvalitu!

Ahojte priatelia;)

V dnešnom článku sa venujem kvalite tetovania,konkrétne minimalistickému tetovaniu,ale zhrniem do tohto jedného článku aj kvalitu vs cenu tetovania.

Myslím,že týmto názorom prehovorím z duše aj ďalším tatérom,ktorí sú si vedomí svojej kvality a zodpovednosti,ktorú máme..

Umenie tetovania a šikovnosť tattoo artistu je založené nielen na jeho dobre rokmi vypracovanej technike a skúsenosťami,ale hlavne na jeho umeleckom cítení a umeleckom základe.Dobrý tatér musí vedieť aj dobre kresliť,písať,ovládať anatómiu tela,poznať zloženie kože,možné kontraindikácie,miešanie farieb,byť empatický atď...

Spomeniem teraz kvôli môjmu zameraniu najmä techniku mini -minimal tattoo,nápisov a jemných tetovaní .Táto je špeciálne náročná a nie len dlhodobé skúsenosti,ale aj špecializácia sa na túto techniku u tatéra sú tu nevyhnutné.Píšem vám to preto,lebo sa občas stretávam s názormi,že veď “takéto mini tattoo dokáže hocikto a nemôže to byť drahé.”

Čo je drahé?Pre mňa sú drahé nohavice z umelého materiálu za 50€ v bežnom markete,ktorý ponúka milión kusov jedného strihu a ktoré môžem po pár vypraní hodiť do koša.Radšej si kúpim tie “lacnejšie” napríklad za 100€ v butiku,ktorý ponúka 50 kúskov jedného strihu z príjemného kvalitného materiálu...

To len na margo porovnania povedzme mojich cien,čo sa týka tetovania..

Za 50€ čo je u mňa minimum price,si kto má záujem,môže nechať vytvoriť jedno minimalistické tetovanie.Toto tetovanie už máte navždy.

Ďalšia situácia:

“Môžem dostať zľavu?”

Túto otázku si paradoxne dovolí vačšinou človek,ktorý ani nevie kto ste,ktorý sa väššinou nakoniec ani nedostavý na dohodnutý termín.Človek,ktorí si neváži vašu prácu,váš čas.

Moji klienti čerpajú určité benefity a tou je aj cena.Avšak zľavu si treba zaslúžiť;)Vernosť,úcta sú dve základné predpoklady,ktoré si ja ako tatér u svojich klientov vážim a oceňujem aj týmto spôsobom.

Vážim si každého človeka,ktorí robí svoju prácu s láskou a tvrdou prácou na sebe a tým kvalitne.Je to aj pre nás všetkých,nie len pre neho samého.Vždy to tak je.Je to o energii..Čas ktorý si navzájom vymeníme,je pre vás už navždy zapísaný pod kožou,takže pre mňa je to veľká zodpovednosť.

Ale vráťme sa k samotnej technike.

Naozaj nie každý dokáže vytvoriť kvalitné mini tattoo a skúsený tatér,vám to len potvrdí.Špeciálne tetovacie mašinky,výber vhodných ihiel,technické nastavenia a jemnosť pevnej netrasúcej sa ruky sú ďalšie základné mechanické predpoklady k tomutu typu tetovania.Ja som sa začala špecializovať na jemnú techniku,3.roky dozadu v mojej 20.ročnej praxi v tejto oblasti;)a stále sa snažím zdokonalovať...

Pri nesprávnom výbere tatéra často krát potom preplatíte a teda doplatíte škaredým výsledkom,ktorý sa už len ťažšie dá opraviť,alebo prekryť.A už  to nikdy nebude také pekné,akoby to mohlo byť už na začiatku vytvorené profesionálne.

V dnešnej dobe je z čoho vyberať a je to o to ťažšie,ale tak je to pri všetkom..

..niektorí ľudia robia a ponúkajú velké šmejdy, ak niečo robím, trvám na kvalite v každom smere, inak je to mrhanie mojim časom a ja osobne,na to nemám čas...

V mojom živote keď som niečo chcela,chcela som to hneď a bez rozmýšlania..ale práve to,ma nakoniec naplnilo len na chvíľu,alebo vôbec..Preto nepodporujme šmejdy,vážme si kvalitu a ľudí ktorí ju vytvárajú..tetovanie máte navždy. 

V tomto prípade je naozaj nevhodný argument: “je to príliš drahé”,prijatelnejší argument je “momentálne si to nemôžem dovoliť”,ale som si vedomí adekvátnej ceny a kvality prevedenia.

Pretože “drahé” je v tomto prípade len nekvalitne prevedené-neadekvátne vysoká cena,plus prípadná cena za opravu tetovania.


Prajem Vám veľa rozumu a citu priatelia pri výbere vhodného tattoo artistu;)

P.S.:Prikladám pár foto neprofesionálneho tetovania,ktoré som opravovala:“Freckles make you spicy!”;)

Prvé,čo ma vždy napadne pri pohľade na pehavú tvár je: “pehy sú bozkami slnka;)”,ako “znamienka su bozkami anjelov”…Pehy sú rozkošné,krásne,sexi a pripomínajú horúce letné dni.Nepíšem to len preto,že sama mám pehy-aj keď mám to šťastie,že sú pravé ;)Nie každý ale chce namáhať svoju pokožku vystavovaním priamemu slnku a preto je tu možnosť pehy vytetovať.Keďže sa venujem permanentnému make-upu už 18.rokov a už nieje žiadne tabu ani tetovanie znamienok,vlasov,korekcia jaziev pigmentami atď,posledným make-up trendom sú práve pehy.

Pri tetovaní pieh treba brať ohľad na typ pokožky,ako je :kvalita kože,sfarbenie a celkový typ tváre.Klientka si vačšinou pripravý fotku pehavej tváre,podľa toho akou hustotou chce svoju tvár pehami pokryť.Väčšinou používam niekoĺko odtieňov na jednu tvár,pretože tak je efekt prirodzenejší.tetovanie sa vpravuje veľmi jemne-nieje potrebné ani znecitlivenie pokožky lokálnou anestézou-samozrejme v prípade ak to klientka vyžaduje,vzhľadom na citlivosť ,je táto požiadavka a postup samozrejmosťou.Tetovanie trvá od cca 20 min- do jednej hodiny.Cena sa pohybuje od 100 eur-250 eur-záleží na množstve a náročnosti prevedenia.Pri výraznejšom tzv hustejšom pokrytí tváre pehami si vyžaduje kvalitný prirodzený efekt dve sedenia-to znamená jednu korekciu,ktorá sa robí po mesiaci.Korekcia je zadarmo.Tetovanie je dočasné,v závislosti od pokožky a tiež pôsobením vonkajších aj vnútorných vplyvov na pokožku.Trvácnosť cca od 6.mesiacov-pár rokov..

Proces hojenia je podobný ako pri NPM /ten si môžte prečítať tu na mojej web stránke v sekcii VOP/NPM).Koža v oblasti tetovania sa do týždna jemne ošúpe,čo si často krát klientka ani nevšimne.Každá klientka dostane špeciálny krém by Mia Maix na ošetrenie tetovanej oblasti tváre.

Pehami sa však dajú zakryť aj nerovnosti pokožky,pigmentové škvrny atď..Niekedy je to možno prijateľnejší a krajší efekt ako tieto nedostatky odstraňovať.Koľko ľudí-toľko chutí a vďaka za veľa možností.A keďže nám leto skončilo a vy máte chuť na letný look aj počas zimných dní,je tu možnosť ;)Objednať sa môžte na telefonnom čísle uvedenom tu na mojej web stránke,kde vám viem poskytnúť aj viac info v prípade otázok.

0903 755 552,email@miamaix.com

#permanentmakeupbymiamaix

Interiérový šperk ako dar...

Magická chvíľa..pokoj.. úsmev na tvári a pocit bezpečia…pochopenia..Pohoda.

Vytvorila som šperk,ktorým môžete obdarovať seba a niekoho na kom Vám záleží..

Vianoce sú onedlho tu a moje interiérové šperky vznikali v lete,v čase, ktorý najviac milujem  a kedy som najviac v pohode a plná inšpirácií:).

Áno vložila  som do nich niečo,čo budete cítiť…

 

Prečo Buddha?

Nevyznávam žiadne náboženstvo a zároveň svojím spôsobom rešpektujem všetky…..

No a Buddha a "tá jeho tvár-ako symbol,tak,ako sa zobrazuje a ako ju “poznáme”-pohľad na ňu,mi prináša vnútorný pokoj,úsmev,slobodu ducha,ochranu,harmóniu a rovnováhu,porozumenie a lásku k životu.

 

Materiál na túto kolekciu používam Swarovski perly,drevo  a prírodné kamene.

Ku každému šperku prikladám príbeh-popis majiteľovi šperku.

Šperky su značené logom a balené v taške s logom.

Buddha/drevo,logo čerešňové drevo -špeciálna vianočná edícia/ -je vytvorený v spolupráci s art-laser majstrom a prevedenie a návrh je naša vzájomná spolupráca.

 

 Šperk je ”interiérový”.A kam ho umiestniť?

Kamkoľvek...na dvere,na okno,nad posteľ,na stenu,v aute…

Nech prináša tomu,komu ho daruješ a jeho rodine ochranu a pokoj v dome :)

 

Enjoy!

Objednávky a viac info:

(limitovaná séria)

email@miamaix.com

Dnes Pár slov k tetovaniu z kreatívnej stránky...

 

Ako pristupujete k svojmu tetovaniu,čo pre Vás znamená,aký odkaz má “vysielať”..to všetko je v zmysle hlbšieho významu.Často krát;)...

Rada by som Vás motivovala k originálnemu výtvoru Vášho tattoo.

Má to velkú silu ak má Vaše tetovanie príbeh,o ktorom môžte rozprávať ak chcete,alebo proste len spomienka,alebo odkaz pre Vás osobne,možno motivácia...

A je jedno či je mini,alebo veľké.Je navždy...

Je fajn,že sa k originalite približujeme stále viac a častejšie,pretože vtedy je radosť tvoriť.

Často krát aj spontánne na mieste spolu  zmeníme prvoplánovaný motív k niečomu výstižnejšiemu,alebo lepšiemu a v tom spočíva spontánna kreativita a práve vtedy vznikajú najlepšie veci;)

A to je ten moment,prečo sme sa stretli vo vzájomnom rešpekte a dôvere!Spolu tvoríme.

Teším sa,že Vás originálnych pribúda!

Vidíme sa priatelia!:)

IMG_6979.JPG

Zdravím Vás priatelia!

”Čas je vzácny a relatívny,”DNES ”-znamená stráviť svoj čas plnohodnotne .Investíciou do seba samého,sa môžeš stať prínosom aj pre niekoho druhého...Stačí len,zladiť sa..."

-ja dnes”

 

Je zaujimavé ako sa sny a priority v živote človeka menia,na základe zážitkov a vôbec…

 

Ešte pred pár rokmi bol môj sen v oblasti môjho pôsobenia a práce,ktorá ma baví a v podstate umenie,ktoré robím formou ako ma aj napĺňa-založiť si školu umenia permanentného makeupu a korekcii v oblasti tvare-”tak inak” uchopeného systému ako je to bežné..

Dnes prechádzam na úplne iný koncept,za ktorý veľa vďačím aj svojim zákazníčkam a zákazníkom počas 19.rokov v tomto ”fachu”;),ale aj sebe a svojho vnímania prístupu ku klientom -často teda v iných službách aj seba ako klienta.

Prechádzam na koncept ”Personal Approach”.

Tento koncept je založený na inšpirácii z  dnešnej uponáhľanej doby,kde sa často krát ženú ľudia viac v zmysle kvantity ako kvality a to  je práve podporované ľuďmi,ktorý vyhľadávaju menšiu kvalitu za menej…

Mojou inšpiráciou bol nie len tento fakt,ale aj medziľudské vzťahy v dnešnej dobe..

Konkrétne tie chladné a neosobné…

To je- keď ma inšpiruje k lepšiemu práve to negatívne,čo zachytím vo svojom živote;)

Môj Ateliér Mia Maix ponúka osobný prístup bez recepcie a bez stretu zákazníka so zákazníkom.

Každý zákazník sa dobrovolne,v prípade záujmu stane členom Ateliéru,na mieste sa zaregistruje a získa členskú kartu a na tomto základe,bude v budúcnosti môcť čerpať z rôznych benefitov tohto členstva.

Osobný priestor,dostatok času a seriózny prístup,náčrt návrhov na tattoo,osobný rozhovor pred zrealizovaním práce,dostatočné a potrebné informácie a pohodu v mojom ateliéri.

Osobný telefonický kontakt vrátane -mobilných aplikácií-Viber,Whatsapp,iMessage,SMS-aj keď sa jedná o prvotné informácie,keďže kontakt cez sociálne siete,je nielen neosobný a neseriózny,ale často krát obmedzený a "filtrovaný" na základe ich pravidiel.

Bezstresovú atmosféru -”SVOJ ČAS”-zažitý mojím ponímaním služieb ohladne skrášľovania a umenia tváre a tela.

Dohoda a ľudský prístup-v mojom ponímaní ,pravidlo "Zákazník náš pán" znie úlisne a neúprimne,často krát aj neadekvátne.U mňa platí pravidlo  Vzájomého rešpektu.

Pravidlá Ateliéru Mia Maix,sú pravidlá,ktoré stanovila spoločnosť Mia Maix s.r.o. a týkajú sa všetkých zákazníkov ateliéru Mia Maix.Prečítať si ich môžte v sekcii VOP na tejto web stránke.

Tieto pravidlá sú platné od vzniku Mia Maix s.r.o. a platia pre každého návštevníka Ateliéru Mia Miax,ktorý využije umeleckú ponuku tohto ateliéru.

Vitajte! -Dnes je náš spoločný ČAS.Tak sa poďme zladiť a tvoriť!:)

Mia Maix